• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 HOF3926Po przerwie świąteczno-noworocznej do rywalizacji wracają drużyny Lotto Superligi. Pierwszym rywalem tenisistów Energi KTS w 2019 roku będą Morliny Ostróda. Torunianie staną przed szansą podtrzymania zwycięskiej passy.

Dwa ostatnie mecze Energa KTS kończyła zwycięstwami. Najpierw torunianie 3:0 pokonali we własnej hali ZKS Palmiarnię Zielona Góra, a w ostatnim pojedynku w ubiegłym roku, niespodziewanie wygrali w Gdańsku z zespołem Unii AZS AWFiS 3:2. Udane rozpoczęcie nowego roku i podtrzymanie zwycięskiej passy jest celem zawodników Energi KTS. Niedzielny rywal podopiecznych Grzegorza Adamiaka już ponad 4 miesiące czeka na drugie zwycięstwo w rozgrywkach Lotto Superligi. Ostródzianie przegrali 7 kolejnych meczów i zajmują przedostatnie miejsce w klasyfikacji.

Jesteśmy faworytem, jeśli drużyna z Ostródy wystąpi w krajowym składzie i nie ściągnie na ten mecz Hung Tzu Hsiang z Tajwanu, to nie powinno być żadnej niespodzianki. Jeśli jednak zagraniczny lider przyjedzie do Torunia, to i tak będziemy na to przygotowani – powiedział Grzegorz Adamiak – trener Energi KTS.

Zespół Morlin nie traci nadziei na utrzymanie w Lotto Superlidze i w meczu w Toruniu oraz w kolejnym pojedynku z ZKS Palmiarnią Zielona Góra, ostródzianie wystąpią wzmocnieni Hung Tzu Hsiangiem. Jednak oprócz tenisisty z Tajwanu, gracze Energi KTS muszą uważać na polskich zawodników drużyny Morlin: Marco Gollę, Kacpra Petasia oraz Kamila Dziadka.

To jest trzech młodych zawodników, którzy grają na dobrym poziomie. Musimy jednak pamiętać, że już raz byliśmy faworytami w meczu z Olimpią-Unią Grudziądz i przegraliśmy 2:3. Bez względu na skład rywali musimy podejść do tego pojedynku w 100% skupieni i wygrać za 3 punkty – przestrzegał Tomasz Kotowski.

Dla Energi KTS liczy się tylko zwycięstwo. Wywalczenie 3. punktów w niedzielnym pojedynku może znacznie przybliżyć torunian do zapewnienie sobie miejsca w elicie w przyszłym sezonie.

Wygrana w tym meczu spowoduje, że poczujemy się pewniej i pomoże nam w utrzymaniu w Lotto Superlidze. Tym bardziej, że jest to rywal, który jest za nami w tabeli więc taka wygrana za 3 punkty pozwoli nam powiększyć przewagę nad strefą spadkową – podsumował Konrad Kulpa.

Pojedynek Energa KTS – Morliny Ostróda w niedzielę w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.