• Yuki Hirano
  Yuki Hirano
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - II Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - II Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

I liga
So 26 Paź 2019, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN II TORUŃ vs IKTS BROŃ RADOM HALA MIĘDZYMURZE 2 TORUŃ
Lotto Superliga
Cz 07 Lis 2019, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN TORUŃ vs OLIMPIA UNIA GRUDZIĄDZ - HALA ARENA TORUŃ ul. Bema 73/79

 HOF4221Zwycięstwem zakończyli sezon w Lotto Superlidze tenisiści stołowi Energi KTSu. Torunianie pokonali na wyjeździe zespół z Białegostoku 3:2. Komplet punktów zdobył Konrad Kulpa. Jedną wygraną odniósł Tomasz Kotowski.

W ostatnim meczu w tym sezonie, Energa KTS, podobnie jak w poprzednim spotkani, wystąpiła tylko w krajowym składzie. Przeciwko Dojlidom zagrali Marcin Woskowicz, Tomasz Kotowski oraz Konrad Kulpa. Liderem drużyny ponownie okazał się ten ostatni, który wygrał oba pojedynki.

Ciesze się, że w ostatnim meczu udało mi się zdobyć komplet punktów, tym bardziej, że udało mi się pokonać silnego zawodnika, Chińczyka z Białegostoku, który wygrał ponad 20 gier w tym sezonie. Ciesze się tym bardziej, że on ma nieprzyjemny styl, serwis jest jego silną stroną i ma mocny forhend. Gra chińską okładziną, a to wymaga innego podejścia. Fajnie, że na koniec sezonu udało mi się pokonać tak mocnego rywalapowiedział Konrad Kulpa – Energa KTS Toruń

Ponadto Konrad Kulpa 3:0 pokonał też Piotra Michalskiego, młodego wychowanka klubu z Białegostoku i drugi raz w tym sezonie zdobył komplet punktów. Trzeci punkt dla Energi KTS wywalczył Tomasz Kotowski, ale zanim do tego doszło „Kotek” także zmierzył się z Yongyin Li.

W pierwszej grze spotkałem się z Chińczykiem z drużyny Dojlid. Miałem duży problem z odbiorem serwisu,. Grałem bardzo słabo, w ciągu trzech setów zdobyłem w sumie 10 punktów. To był fatalny występ. W drugim meczu zmierzyłem się z Piotrem Michalskim. Wygrałem pewnie 2:0 i mogliśmy się cieszyć z ze zwycięstwa w ostatnim pojedynku w tym sezonie – podsumował Tomasz Kotowski – Energa KTS Toruń

Wyjazdowy pojedynek z drużyną z Białegostoku był ostatnim meczem w tym sezonie dla Energi KTSu. Tegoroczne rozgrywki torunianie ukończyli na 9. pozycji i utrzymali się w Lotto Superlidze.