• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Energa Manekin GdanskOd zwycięstwa rywalizację w Lotto Superlidze rozpoczęli tenisiści stołowi Energi Manekina. Torunianie pokonali na wyjeździe brązowego medalistę z ubiegłego sezonu, AZS AWFiS Baltę Gdańsk 3:0.

W porównaniu do poprzednich rozgrywek zespół znad morza mocno przebudował swój skład. Z liderów pozostał tylko Patryk Chojnowski, aktualny indywidualny mistrz Polski. Pożegnano wszystkich zawodników zagranicznych, a w ich miejsce pozyskano Bartosza Sucha. Doświadczony gracz wrócił do Polski do sezonie spędzonym w lidze portugalskiej, jego dyspozycja była więc zagadką. Choć gdańszczanie podpisali kontrakt z młodym reprezentantem Azerbejdżanu chińskiego pochodzenia, to przeciwko torunianom, w składzie meczowym, pojawił się niedoświadczony Jakub Krawczyk.

Już w pierwszym pojedynku inauguracyjnego meczu Konrad Kulpa pokazał, że ma patent na Patryka Chojnowskiego. W ubiegłym sezonie toruński tenisista stołowy dwa razy ogrywał aktualnego mistrza Polski, a teraz przedłużył tę serię o kolejne zwycięstwo. Tym razem wygrana Kulpy była zdecydowana, pokonał Chojnowskiego 3:0 (11:8, 14:12, 11:9) i dał prowadzenie drużynie gości.

Konrad zagrał bardzo dobry pojedynek. Przejmował inicjatywę, a serwis rywala nie robił na nim wrażenia. Już podczas treningów było widać, że jest w wysokiej formie. Ten pojedynek ułożył cały mecz, „Kulpiemu” należą się więc duże brawa - podsumował Grzegorz Adamiak – trener Energi Manekina Toruń

W drugim pojedynku w zespole Energi Manekina zadebiutował Yuki Hirano. Japończyk, który dopiero w środę po południu przyleciał do Polski z Tokio, nie potrzebował dużo czasu na aklimatyzację i pokazał się z bardzo dobrej strony. Rywalem tenisisty z Kraju Kwitnącej Wiśni był Jakub Krawczyk dla którego było pierwszy mecz w Lotto Superlidze. Wychowanek Akademików otrzymał srogą lekcję od 107. rakiety na świecie, gładko przegrywając 0:3 (3:11, 6:11, 3:11). Dzięki tej wygranej torunianie prowadzili już 2:0.

Jako trzeci do stołu podszedł Tomasz Kotowski. Jego rywalem był o 15 lat starszy Bartosz Such. Toruński zawodnik dobrze rozpoczął mecz wygrywając pierwszego seta 11:5. Następnie gra się wyrównała i o zwycięstwie decydował dopiero 5-ty set. W nim lepszy był Kotowski, który pokonał Sucha 11:7 i przypieczętował wygraną Energi Manekina 3:0.

Pojedynek był nerwowy. Obaj grali niepewnie, dodatkowo Kotowski miał nieco problemów z serwisem. Gdy poprawił grę, prezentował się bardzo dobrze. Był waleczny i skoncentrowany i to dobrze rokuje na przyszłość – chwalił „Kotka” trener Adamiak.

Dzięki bardzo dobrej postawie całej drużyny, Energa Manekin Toruń wygrała w Gdańsku 3:0 i bardzo udanie rozpoczęła sezon w Lotto Superlidze.