• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

fotozespolRewelacyjny początek sezonu notują tenisiści stołowi z Torunia. Energa Manekin wygrała czwarty pojedynek z rzędu i bez porażki zajmuje fotel lidera Lotto Superligi.

4 mecze i 4 zwycięstwa, tenisiści stołowi Energi Manekina mają za sobą wymarzony początek sezonu. Torunianie wygrali wszystkie pojedynki, a do tego każdy z meczów rozgrywali na wyjeździe. Dzięki takiej fenomenalnej postawie, od pierwszej kolejki, zespół toruński jest liderem tabeli.

Kluczem do naszej bardzo dobrej postawy jest przede wszystkim ubiegły sezon. Zawodnicy solidnie trenowali, poprawili poszczególne elementy i teraz są tego efekty. Naszym atutem są również gracze zagraniczni, którzy dobrze wkomponowali się w zespół. Mamy świetną atmosferę. A to wszystko składa się na lepszą grę i lepsze wyniki – powiedział Grzegorz Adamiak – trener Energi Manekina Toruń

Torunianie wygrywali z AZSem Gdańsk, Polonią Bytom, oraz ostatnio z Dojlidami Białystok i Politechniką Rzeszów. Efektowną i skuteczną grę, zawodników Energi Manekina doceniają kibice. Najlepszym tenisistom pierwszej kolejki wybrano Konrada Kulpę, a tytuł MVP drugiej i trzeciej trafił do Tomasza Kotowskiego.

Pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z najlepszymi. Mamy na swoim koncie cztery zwycięstwa. Pokonałem Wang Zeng Yi, Antonina Gavlasa oraz Bartosza Sucha. Jesteśmy liderem, nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji. Bardzo nas to cieszy i zrobimy wszystko by utrzymać tę pozycję jak najdłużej – obiecuje Tomasz Kotowski – Energa Manekin Toruń

Trzy indywidualne zwycięstwa oraz jedną porażkę ma na swoim koncie Konrad Kulpa. Toruński zawodnik przegrał z Chińczykiem Li Yonginem, a pokonał Patryka Chojnowskiego, Roberta Florasa oraz Jianan Wanga.

Już po koniec poprzedniego sezonu moja forma zaczęła rosnąć. Teraz zmieniłem jeszcze sprzęt i jestem z tego bardzo zadowolony, gra mi się rewelacyjnie. Już od pewnego czasu czułem, że mogę grać na wysokim poziomie, ale była obawa, że podczas meczu, gdy pojawi się stres, to nie uda mi się pokazać 100% moich możliwości. Skupiam się jednak na tym, by przed każdym pojedynkiem grać odważnie i wykorzystywać swoje mocne strony i to jest mój klucz do sukcesu – zdradził Konrad Kulpa – Energa Manekin Toruń

Po 4 kolejkach Lotto Superligi, Energa Manekin oraz Dekorglass Działdowo mają na swoim koncie po 4. wygrane mecze, jednak to torunianie są na pierwszy miejscu w tabeli bowiem mają lepszy bilans małych punktów. Kolejny mecz Energa Manekin rozegra dopiero 24 października w Bydgoszczy z Lotto Zooleszcz Gwiazdą.