• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Taimbu ArinobuPo raz pierwszy w tym sezonie Lotto Superligi Energa Manekin rozegra mecz przed własną publicznością. W 7. kolejce rozgrywek torunianie podejmą zespół ASTS Olimpii-Unii Grudziądz.

Po rewelacyjnym początku sezonu i 5. wygranych z rzędu, Energa Manekin niespodziewanie przegrała ponad tydzień temu z beniaminkiem z Lęborka 0:3 i spadła na 3. miejsce w tabeli. Szansa na rehabilitację już w czwartek w derbowym meczu z drużyną z Grudziądza.

Na pewno wstąpiła w nas dodatkowa motywacja – przekonuje Grzegorz Adamiak. Przegrana w Lęborku była zimnym prysznicem żebyśmy nie myśleli, że wszystko łatwo przychodzi. Jesteśmy skoncentrowani, zdeterminowani i będziemy walczyć o zwycięstwo – obiecuje szkoleniowiec Energi Manekina.

Olimpia-Unia zajmuje 10 miejsce w tabeli, wyprzedzając tylko drużyny z Gdańska oraz Kostrzyna nad Odrą. Grudziądzanie wygrali do tej pory jeden mecz, pokonując we własnej hali gdańszczan 3:2. Pozostałe 5. pojedynków przegrywali, ale dwa ostatnie w Rzeszowie oraz z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 2:3.

Liderem zespołu z Grudziądza jest Jeongwoo Park, młody zawodnik z Korei Południowej, który prezentuje wysoki poziom – analizuje Tomasz Kotowski. Ma na swoim koncie 6 wygranych i tylko 2 porażki. Skład drużyny Olimpii-Unii uzupełniają najczęściej Marco Golla oraz Szymon Malicki, z którym raz wygrywałem, raz przegrywałem. Szykuje się ciężki mecz, ale mam nadzieję, że przed własną publicznością zdobędziemy komplet punktów – zapowiedział zawodnik Energi Manekina.

Derbowy mecz będzie dla kibiców Energi Manekina pierwszą okazją by zobaczyć drużynę grającą we własnej hali. Wszystkie wcześniejsze pojedynki podopieczni Grzegorza Adamiaka rozgrywali poza Toruniem.

Za nami 6 kolejek Lotto Superligi, a mi się wydaje, że już rok nie grałem w naszej hali – powiedział Konrad Kulpa. Jesteśmy głodni gry przed własną publicznością i serdecznie zapraszam wszystkich do Areny Toruń. Fajnie będzie zagrać pierwszy pojedynek u siebie. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać – podsumował tenisista Energi Manekina.

Przeciwko drużynie z Grudziądza zadebiutuje nowy zawodnik Energi Manekina, Japończyk Taimu Arinobu. Jest to ofensywnie grający, praworęczny, 25-letni tenisista.

Wiemy, że jest to bardzo dobry zawodnik – powiedział Grzegorz Adamiak. Asuka Machi lider zespołu z Bydgoszczy mówił, że bardzo nie lubi z nim grać, a to jest kolejny dowód na to, że Arinobu reprezentuje wysoki poziom. Atutem Japończyka jest przygotowanie szybkościowe oraz forehand – ocenił trener zespou toruńskiego.

Początek meczu w Arenie Toruń o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny. Pojedynek na żywo pokaże Sportklub.