• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

kulpaaTrzy bardzo trudne pojedynki pozostały drużynie toruńskiej do rozegrania w pierwszej rundzie spotkań Lotto Superligi. Już w czwartek Energa Manekin podejmie we własnej hali zespół lidera tabeli, Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Po ponad dwutygodniowej przerwie do rywalizacji ligowej wracają zawodnicy Lotto Superligi. Energę Manekina czeka prawdziwy sprawdzian formy. W ciągu 11 dni rozegra 3 pojedynki z silnymi rywalami.

Przed nami rzeczywiście trzy najtrudniejsze mecze z czołówką tabeli – stwierdził Grzegorz Adamiak. Poza pojedynkiem z Dartomem Bogorią, mamy jeszcze wyjazd do Działdowa oraz meczu u siebie z drużyną z Jarosławia. Ciężko trenowaliśmy w tej przerwie, zawodnicy rywalizowali też w Grand Prix Seniorów, mam więc nadzieje, że to zaprocentuje w tych trzech ostatnich pojedynkach – podsumował trener drużyny toruńskiej.

W najbliższy czwartek torunianie zmierzą się we własnej hali z aktualnym Mistrzem Polski, Dartomem Bogorią. Grodziszczanie podobnie jak zespół z Torunia oraz Działdowa mają na swoim koncie 7 zwycięstw i tylko jedną porażkę, ale mają lepszy bilans tzw. „małych punktów” stąd wyższa pozycja w tabeli.

Dartom Bogoria to aktualny lider tabeli powiedział Tomasz Kotowski. Mają bardzo silny skład, trzech bardzo dobrych zawodników. Między innymi Pavel Sirucek, który kiedyś grał w Toruniu oraz Marek Badowski. Nie zmienia to faktu, że na pewno będziemy walczyć, zwłaszcza, że w kolejnych pojedynkach naszymi rywalami będą również wymagający rywalestwierdził zawodnik Energi Manekina.

Mistrz Polski przyjedzie do Torunia wzmocniony Japończykiem Masaki Yoshidą, który na 4 rozegrane do tej pory pojedynki w Lotto Superlidze, nie przegrał jeszcze ani razu. Być może dojdzie więc do meczu dwóch zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni bowiem w zespole z Torunia zagra Yuki Hirano.

Znam bardzo dobrze Masaki, graliśmy przez pewien czas w jednym klubie w Japonii – powiedział Yuki Hirano. Często ze sobą rywalizowaliśmy na treningach, bilans naszych spotkań jest „fifty-fifty” - stwierdził Japończyk, który w Lotto Superlidze wygrał do tej pory dwa pojedynki i także nie doznał jeszcze żadnej porażki.

W ramach przygotowań do ostatnich pojedynków w I rundzie Lotto Superligi, oprócz treningów pod okiem Grzegorza Adamiaka, polscy zawodnicy Energi Manekina wzięli udział w II Grand Prix Seniorów w Zawierciu. Tomasz Kotowski zakończył rywalizację na 9. miejscu. Na podium znalazł się za to Konrad Kulpa.

Jestem zadowolony z trzeciego miejsca – przyznał „Kulpi”. Wiadomo, że liczyłem, że może uda się wygrać, ale trzecie miejsce i brązowy medal to też powód do radości. W grupie przegrałem z Adamem Doszem. Następnie wygrałem z Jakubem Perkiem oraz Jarosławem Tomickim. W półfinale przegrałem z Piotrem Chodorskim – podsumował krajowy lider Energi Manekina.

Czwartkowy pojedynek z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki zaplanowano w Arenie Toruń o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny. Relację z tego pojedynku pokaże Sportklub.