• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń
AZS AWFiS Balta Gdańsk będzie pierwszym rywalem tenisistów stołowych Energi Manekina w 2020 roku. W czwartek torunianie podejmą zespół z Trójmiasta we własnej hali.

W pierwszej rundzie torunianie pokonali na wyjeździe gdańszczan 3:0. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł wtedy Konrad Kulpa, który pokonał lidera Akademików Patryka Chojnowskiego. Dla Kulpy było to trzecie zwycięstwo z rzędu z Chojnowskim.

Patryk Chojnowski to lider zespołu z Gdańska, zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu Lotto Superligi, jest to bardzo dobry zawodnik – komplementował rywala Grzegorz Adamiak. Ostatnio przegrywał z „Kulpim” i jestem przekonany, że będzie chciał przełamać tę passę. Przygotowujemy się do tego meczu pod każdym względem: taktycznym, szybkościowym, mentalnym i mam nadzieję, że wszystko „zagra” - powiedział trener Energi Manekina

W czwartek Energa Manekin wystąpi w krajowym składzie, nie wiadomo zaś czy goście nie zagrają wzmocnieni zagranicznym zawodnikiem.

Zagramy bez zawodnika z Azji. Nie wiemy w jakim składzie przyjadą gdańszczanie. Teoretycznie mogą skorzystać z usług reprezentanta Azerbejdżanu Khinhang Yu. Koncentrujemy się jednak na sobie, chcemy udanie rozpocząć rywalizację w nowym roku – zapowiedział Tomasz Kotowski.

Oprócz Tomasza Kotowskiego i Konrada Kulpy skład zespołu toruńskiego uzupełni Damian Węderlich. Gra przeciwko gdańszczanom oznacza, że Węderlich nie będzie mógł już więcej w tym sezonie wystąpić w rozgrywkach I ligi.

To wynika z przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Po meczu przeciwko „Akademikom” nie będę mógł już w tym sezonie zagrać w I lidze. Podjąłem taką decyzję. Wybrałem możliwość nabycia kolejnych doświadczeń. W I lidze grałem już kilka lat, często z tymi samymi zawodnikami, chciałem już jakiejś zmiany – uzasadniał swoją decyzję Damian Węderlich

Początek czwartkowego meczu, w hali treningowej Areny Toruń, o godz. 18:00.