• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Trzeci mecz z rzędu we własnej hali rozegrają w poniedziałek zawodnicy Energi Manekina. Po zwycięstwie z Dojlidami, porażce z Fibrain AZSem Politechniką, kolejnym rywalem torunian będzie Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz.

Maraton pojedynków przed własną publicznością torunianie rozpoczęli od zwycięstwa z drużyną z Białegostoku, dzień później przyszedł zimny prysznic w postaci porażki z zespołem z Rzeszowa. O kolejne punkty w Lotto Superlidze Energa Manekin powalczy w derbowym pojedynku z drużyną z Bydgoszczy.

- Musimy wyciągnąć wnioski ze spotkania z "Akademikami" - powiedział Grzegorz Adamiak. - Były w tym meczu dobre fragmenty i o nich musimy pamiętać. Były też okresy gry, o których musimy jednak zapomnieć i dalej robić swoje, skupiając się na najbliższym pojedynku - dodał szkoleniowiec torunian.

Przeciwko bydgoszczanom Energa Manekin zagra w krajowym składzie. Świetnie spisujący się ostatnio Taimu Arinobu z przyczyn osobistych musiał wcześniej wrócić do Japonii i zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni zabraknie w pojedynku derbowym.

- Szkoda, że Arinobu nie zagra, ale liczymy na Damiana Węderlicha - przyznał trener Energi Manekina. - Zagrał bardzo dobry mecz w Działdowie i liczę, że zaprezentuje podobną dyspozycję jak przeciwko Dekorglassowi. Oczywiście wiele będzie też zależało od Konrada Kulpy i Tomasza Kotowskiego - dodał.

W pierwszej rundzie torunianie pokonali w Bydgoszczy Lotto Zooleszcz Gwiazdę 3:2. Bardzo dobrze spisali się wtedy Kulpa i Kotowski. Gracze Energi Manekina wykorzystali słabszą postawę Viacheslava Burova i był to jeden z kluczy do derbowego zwycięstwa.

- Wygrana w pierwszej rundzie daje nam pewną psychologiczną przewagę - stwierdził Adamiak. - Dwa raz pokonany został Burov, wiemy jak taktycznie grać przeciwko Rosjaninowi, ale też zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo dobry, doświadczony zawodnik i trudno oczekiwać by ponownie miał tak słaby dzień - podsumował.

Poniedziałkowy pojedynek zaplanowano w hali treningowej Areny Toruń o godz. 18:00. Bezpośrednią relację z derbowego meczu przeprowadzi Sportklub.