• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Pierwszej porażki z tym sezonie doznali zawodnicy Energi Manekina. Torunianie przegrali we własnej hali z drużyną broniącą tytułu mistrzowskiego, Sokołów Jarosław 2:3. O porażce gospodarzy zadecydowała przegrana w pojedynku deblowym.

Mecz w hali „Olimpijczyk” rozpoczął się po myśli gospodarzy. Konrad Kulpa wygrał 3:1 z byłem zawodnikiem drużyny toruńskiej, Pawłem Chmielem. „Kulpi” oddał rywalowi tylko jednego seta, przegrywając trzecie starcie 9:11. W pozostałych kontrolował wydarzenia przy stole.

- Często jest tak, że kiedy idzie bardzo łatwo, to koncentracja może uciec – przyznał Konrad Kulpa. - Pojawiły się myśli, że zwycięstwo już jest na wyciągnięcie ręki, a później przegrałem kilka pierwszych piłek w trzecim secie. Do końca byłem jednak skoncentrowany i pokonałem rywala 3:1 – podsumował zawodnik Energi Manekina.

Dwa kolejne pojedynki kończyły się 3:0. Najpierw Lei Kou, reprezentant Ukrainy pochodzący z Chin, pokonał Damiana Węderlicha, a następnie Tomasz Kotowski bez straty seta, zwyciężył z Patrykiem Zatówką. Do stołu podeszli liderzy obu zespołów, Konrad Kulpa i Lei Kou. Ponownie lepszy od tenisisty z Torunia okazał się obcokrajowiec broniący barw drużyny mistrza Polski. Lei pokonał Kulpę 2:0. O wyniku spotkania musiał więc zadecydować mecz deblowy, w którym para Węderlich/Kotowski zmierzyła się z duetem Chmiel/Zatówka. Zwycięsko z tego starcia wyszli zawodnicy z Jarosławia i cały pojedynek zakończył się wygraną gości 3:2.

Była to pierwsza porażka torunian w tym sezonie i zarazem dopiero pierwsza wygrana zespołu z Jarosławia. Kolejny mecz Energa Manekin rozegra we wtorek 29 września w Grodzisku Mazowieckim z Dartomem Bogorią.