• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

Przegraną 0:3 z Dartomem Bogorią Grodziska Mazowiecki zakończył się wyjazdowy pojedynek Energi Manekina. Dla torunian była druga przegrana w sezonie, a w konsekwencji utrata fotela lidera Lotto Superligi.

Torunianie nie byli faworytami pojedynku w Grodzisku Mazowieckim. Zespół gospodarzy wystawił silny skład z dobrze w Toruniu znanym Czechem, Pavlem Siruckiem. Oprócz tego w ekipie gospodarzy wystąpili Marek Badowski i Miłosz Redzimski. Energa Manekin konsekwentnie, od początku sezonu, opiera swoją grę na trójce Polaków: Konradzie Kulpie, Tomaszu Kotowskim i Damianie Wederlichu.

To nie był dobry dzień dla podopiecznych Grzegorza Adamiaka, wszyscy solidarnie przegrali swoje pojedynki i tylko Tomaszowi Kotowskiemu udało się „urwać” rywalowi jednego seta.

Porażka torunian w Grodzisku Mazowieckim kosztowała zespół Grzegorza Adamiaka utratę fotelu lidera w LOTTO Superlidze i spadek na drugie miejsce w tabeli. Nowym numerem jeden została Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki awansowała na czwarte, a AZS AWFiS Balta Gdańsk na szóste miejsce. Poltarex Pogoń Lębork sklasyfikowana jest na 11 pozycji.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Energa Manekin Toruń 3:0

Marek Badowski – Tomasz Kotowski 3:1

Pavel Sirucek – Konrad Kulpa 3:0

Miłosz Redzimski – Damian Węderlich 3:0