• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Energa Manekin pokonała we własnej hali zespół Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:2. Torunianie wygrali choć musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Konrada Kulpy.

Po raz pierwszy w tym sezonie trener Grzegorz Adamiak musiał dokonać roszad w składzie. Z powodu urazu, przeciwko „Akademikom” z Rzeszowa nie mógł zagrać Konrad Kulpa.

- Moja nieobecność spowodowana była drobnym urazem pleców. Ostatnio sporo trenowaliśmy oraz graliśmy dużo meczów, z tego powodu odczuwam lekki, przeciążeniowy ból. Kilka dni odpoczynku i wszystko będzie dobrze - powiedział Konrad Kulpa.

Pod nieobecność kapitana zespołu, szansę na debiut w Lotto Superlidze w barwach Energi Manekina otrzymał więc Przemysław Walaszek, który przed tym sezonem dołączył do drużyny toruńskiej.

Pojedynek rozpoczął się po myśli gospodarzy. Najpierw Damian Węderlich 3:0 pokonał doświadczonego Bartosza Sucha, a chwilę później w takim samym stosunku, Tomasz Kotowski wygrał z Piotrem Chodorskim. Torunianie byli więc w wymarzonej sytuacji prowadząc 2:0. W kolejnym meczu Przemysław Walaszek zmierzył się z Tomaszem Lewandowskim. Rywalizacja była bardzo zacięta. W decydującym secie toruński zawodnik prowadził już nawet 10:9 i miał swój serwis, ale rzeszowianin wytrzymał presję i odwrócił losy pojedynku wygrywając ostatecznie 12:10, a cały mecz 3:2.

- Był to mój pierwszy mecz od paru miesięcy w Lotto Superlidze i bardzo chciałem wygrać, ale niestety w końcówce rywal był lepszy - podsumował Przemysław Walaszek.

Goście poszli za ciosem. W kolejnym meczu Damian Węderlich przegrał z Piotrem Chodorskim 1:2 i dzięki temu rzeszowianie doprowadzili do remisu. Decydujący okazał się więc pojedynek deblowy. Para Kotowski/Walaszek pokonała duet Such/Lewandowski 2:0 i dzięki temu Energa Manekin wygrała 3:2 z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Po tej wygranej torunianie zajmują siódme miejsce w tabeli Lotto Superligi i tracą trzy punkty do szóstej w tabeli drużyny z Gdańska. O awansie do grupy mistrzowskiej zadecyduje więc ostatni pojedynek pierwszej rundy pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Podopieczni Grzegorza Adamiaka potrzebują zwycięstwa za 3 punkty, by wyprzedzić zespół AZS AWFiS Balty. Mecz zaplanowano 27 listopada w Gdańsku.

Energa Manekin Toruń - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:2

Damian Węderlich - Bartosz Such 3:0 (12:10, 11:3, 11:5)

Tomasz Kotowski - Piotr Chodorski 3:0 (11:6, 11:6, 11:4)

Przemysław Walaszek - Tomasz Lewandowski 2:3 (9:11, 10:12, 11:3, 11:9, 10:12)

Damian Węderlich - Piotr Chodorski 1:2 (6:11, 11:3, 9:11)

Kotowski/Walaszek - Such/Lewandowski 2:0 (12:10, 11:2)