• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Po blisko dwóch miesiącach przerwy do rywalizacji, w drugiej rundzie rozgrywek Lotto Superligi, wracają zawodnicy Energi Manekina. W pierwszym pojedynku torunianie zmierzą się na wyjeździe z drużyną beniaminka rozgrywek Uczelnią Państwową Zamość.

Ostatni mecz drużyna Energi Manekina rozegrała 27 listopada, ulegając na wyjeździe 2:3 zespołowi z Gdańska. Przegrana zadecydowała, że torunianom nie udało się awansować do czołowej szóstki i walczyć o medale. Rozgrywki drugiej rundy pierwotnie miały rozpocząć się wcześniej, ale ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, zostały przesunięte.

- W drugiej rundzie naszym celem jest nie tylko obronić to siódme miejsce, ale też pokazać, że zasłużyliśmy na grę w play offmówi Konrad Kulpa.Chcemy udowodnić, że minimalna porażka w Gdańsku, była dość pechowa, bo do awansu brakowało nam zaledwie dwóch małych punktów. W każdym meczu będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Dawno już nie graliśmy meczu ligowego i jesteśmy „głodni gry”. Żaden trening nie zastąpi rywalizacji w meczu o punkty, gdzie dochodzą emocje i stres. Cieszymy się więc bardzo, że ponownie mamy okazję grać, że rozgrywki zostały wznowione i będziemy walczyliobiecuje kapitan Energi Manekina.

Torunianie byli w tej komfortowej sytuacji, że nie tylko mogli trenować na miejscu, w hali  „Olimpijczyka”, ale uczestniczyli też w obozach szkoleniowych kadry narodowej seniorów, gdzie mieli okazję ćwiczyć z wymagającymi rywalami, jak Jakub Dyjas, czy Marek Badowski. Warto podkreślić, że w szerokim składzie reprezentacji Polski jest aż czterech zawodników Energi Manekina: Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Przemysław Walaszek oraz Damian Węderlich. W takim też składzie zespół już w poniedziałek wyjechał na mecz do Zamościa. Dziś torunianie zmierzą się w pojedynku rewanżowym z zespołem Uczelni Państwowej. W pierwszym meczu w Toruniu Energa Manekin pokonała beniaminka Lotto Superligi 3:0.

- Bez względu na wynik pierwszego meczu, musimy być skoncentrowaniocenia Konrad Kulpa.Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy postrzegani jako faworyci tego pojedynku, ale nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Na pewno najsilniejszym zawodnikiem zespołu z Zamościa jest Grek Konstantinos Angelakis, który przegrał co prawda z Tomkiem Kotowskim, ale „Kotek” bardzo dobrze gra z obrońcami. Jest to bardzo dobry zawodnik, ale jak widać jesteśmy z nim w stanie wygraćpodsumowuje „Kulpi”.

Początek pojedynku w Zamościu zaplanowano o godz. 18:00. Mecz można obejrzeć TUTAJ.