• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Drugi raz w tym sezonie, tym razem na wyjeździe, Energa Manekin pokonała zespół 3S Polonii Bytom. Podobnie jak w meczu rozegranym we własnej hali, torunianie wygrali 3:2, a decydujące punkty zdobył debel Damian Węderlich i Tomasz Kotowski. Było to drugie zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Grzegorza Adamiaka w rundzie rewanżowej.

Celem torunian jest zwycięstwo w każdym meczu w rundzie rewanżowej stąd plan przed pojedynkiem w Bytomiu był prosty, wrócić do domu z tarczą. Sztuka się udała i droga powrotna z południa Polski upłynęła drużynie w dobrych nastrojach. Na końcowy sukces złożyła się praca i zaangażowanie całego zespołu. Swoje pojedynki indywidualne wygrywali Konrad Kulpa oraz Tomasz Kotowski, a decydujący punkt zdobyła para deblowa Węderlich/Kotowski. Pomimo przegranej w starciu otwierającym mecz – Damian Węderlich uległ po walce Robertowi Florasowi 1:3, to zasłużył na słowa pochwały.

Chciałbym pochwalić cała drużynę za koncentrację utrzymaną do końca meczu, ale wyróżniłbym również Damiana Węderlicha, który zagrał po chorobie, a wiem, że nie czuje się jeszcze w pełni sił – powiedział Grzegorz Adamiak. - Pomimo tego zagrał bardzo dobrze i przez cały czas walczył. Widać jeszcze u niego braki w dynamice i gra nieco słabiej forhendem, ale jego postawa podczas gry z Robertem Florasem bardzo mnie ucieszyła – podkreślił szkoleniowiec Energi Manekina.

Po powrocie do Torunia zawodnicy mieli czas na regenerację i treningi przed kolejnymi zawodami. Zanim jednak Energa Manekin wybierze się ponownie na południe Polski, by tym razem zmierzyć się w Rzeszowie, niejako „po drodze”, przyjdzie im jeszcze wystąpić w 2 edycji Grand Prix Polski Seniorów. Rywalizacja została zaplanowana już od piątku 19 lutego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na pewno zawodnicy typu Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich, czy Przemysław Walaszek bardzo poważnie traktują rozgrywki z cyklu Grand Prix Polski Seniorów – stwierdził Grzegorz Adamiak. - Jest to okazja do gry z innymi zawodnikami z Lotto Superligi, a stawką są punkty rankingowe. Toruńscy tenisiści będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i jest to dla nich wartościowy start – podkreślił szkoleniowiec toruński.

Oprócz wyżej wymienionych zawodników z Lotto Superligi (Kulpa i Kotowski mają zapewnioną grę w turnieju głównym) w Nowym Dworze Mazowieckim w eliminacjach wystąpią: Przemysław Walaszek, Damian Węderlich, Michał Małachowski, Bartłomiej Szymanek, Bartosz Czerwiński, Dawid Michna, Kacper Szurlej. W turnieju kobiet w eliminacjach zagrają Katarzyna Osińska i Aleksandra Jarkowska.  Kciuki będziemy też trzymać za naszego klubowego trenera, Pawła Piotrowskiego, który wystąpi w turnieju jako zawodnik UKSu Piasta Ostrzeszów.