• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń


Torunianie kontynuują swoją podróż po południowej części Polski. Po wygranej w Bytomiu 3:2, Energa Manekin zagra dziś w Rzeszowie z Fibrain KU AZS Politechniką. W pierwszym pojedynku podopieczni Grzegorz Adamiaka pokonali rzeszowian we własnej hali 3:2.

W Walentynki torunianie wygrali w Bytomiu 3:2 i umocnili się na 7. miejscu w tabeli. W kolejny weekend zawodnicy Energi Manekina wzięli udział w 2. Grand Prix Polski Seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. Najlepiej zaprezentował się Przemysław Walaszek oraz Tomasz Kotowski, którzy awansowali do ćwierćfinałów. Walaszek przegrał Arturem Grelą, a „Kotek” uległ Tomaszowi Lewandowskiemu z Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów, który następnie wygrał cały turniej. Prosto z Nowego Dworu Mazowieckiego drużyna toruńska wyruszyła na Podkarpacie.

- Zespół z Rzeszowa zaproponował byśmy nasz mecz rozegrali wcześniejpowiedział Grzegorz Adamiak. - Początkowo ten pojedynek była zaplanowany na środę, ale zgodziliśmy się rozegrać go już we wtorek. Pasowało nam by prosto z Nowego Dworu Mazowieckiego pojechać do Rzeszowa, niż wracać do Torunia i dopiero stamtąd jechać na Podkarpacie. Zadecydowały względy logistycznepodkreślił trener Energi Manekina Toruń.

Tomasz Kotowski bardzo szybko może więc otrzymać szansę na zrewanżowanie się Tomaszowi Lewandowskiemu. W pojedynku w Toruniu to właśnie „Lewy” był liderem zespołu z Politechniki i odniósł dwa zwycięstwa. Najpierw pokonał Przemysława Walaszka, a następnie wygrał również z Konradem Kulpą. A w sobotę dołożył kolejne zwycięstwo nad graczem z Torunia, w ćwierćfinale 2. Grand Prix Seniorów. W pojedynku we własnej hali rzeszowianie będą bardzo wymagający rywalem.

- To będzie bardzo trudny meczprzestrzegał Grzegorz Adamiak. - To jest drużyna bardziej wyrównana niż zespół z Bytomia. Oprócz zdecydowanego lidera jakim jest Tomasz Lewandowski są również doświadczeni Bartosz Such oraz Piotr Chodorski. To jest bardzo groźny i wymagający przeciwnikstwierdził szkoleniowiec toruński.

Początek pojedynku w Rzeszowie zaplanowano we wtorek o godz. 14:00. Mecz można obejrzeć TUTAJ.