• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Sokołów SA Jarosław oraz AZS AWFiS Balta Gdańsk to najbliżsi rywale naszej drużyny. W piątek torunianie podejmą we własnej hali zespół z Podkarpacia, a w niedzielę powalczą o punkty nad morzem.

Po dwóch porażkach z rzędu gracze Energi Manekina wracają do rywalizacji w Lotto Superlidze. Torunianie mieli blisko dwa tygodnie przerwy na wyciągnięcie wniosków i poprawę mankamentów w grze. W tym czasie trenowali w hali „Olimpijczyka” pod okiem Grzegorza Adamiaka. Przegrane z faworytami do podium nie podłamały toruńskich tenisistów.

- Atmosfera jest bardzo dobrapowiedział Konrad Kulpa, zawodnik Energi Manekina Toruń. - Staramy się z każdego spotkania, a przede wszystkim z tych przegranych wyciągnąć wnioski, porozmawiać co było dobrze, a co można zrobić lepiej. Jesteśmy zmotywowani i głodni awansu do play off, ale do tego jeszcze daleka drogapodsumował „Kulpi”.

Przerwa w rozgrywkach była również idealną okazją do odpoczynku i wyleczenia urazów. Konrad Kulpa, który z powodu kontuzji mięśnia uda zmuszony był opuścić pojedynek przeciwko Dekorglassowi Działdowo, jest już gotowy do gry i będzie do dyspozycji trenera Grzegorza Adamiaka podczas weekendowych pojedynków.

- Jestem po intensywnych zabiegach u fizjoterapeuty, który porządnie dał mi w kość, ale o to chodziłopodkreślił Konrad Kulpa. - Czuję się już dobrze, trenowałem praktycznie normalnie i mam nadzieję, że będę mógł wystąpić w obu weekendowych pojedynkachzaznaczył toruński zawodnik.

W pierwszej kolejności Energa Manekin zmierzy się w piątek z Sokołowem SA Jarosław. Zespół z Podkarpacia zajmuje szóste miejsce w tabeli, ale traci do torunian, którzy są na trzeciej pozycji, tylko 1 punkt. Dwa dni później tercet Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Damian Węderlich wyjedzie nad morze, by w Gdańsku zmierzyć się z AZS AWFiS Baltą – czwartą obecnie drużyną Lotto Superligi. Początek piątkowego meczu w hali „Olimpijczyka” zaplanowano o godz. 18:00. Transmisję z pojedynku przeprowadzi telewizja Sportklub.