• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 08 Paź 2021, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń - POLTAREX POGOŃ Lębork
I liga kobiet
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń - ATS EAST RENT Białystok
I liga mężczyzn
So 09 Paź 2021, godz. 16:00
OSSM Enea Gdańsk - ENERGA MANEKIN II Toruń

Kolejne zwycięstwo za za trzy punkty do ligowej tabeli odniosła ENERGA - MANEKIN TORUŃ w wyjazdowym spotkaniu Superligi tenisa stołowego w Zielonej Górze. Torunianie pokonali silną PALMIARNIĘ z Lucjanem Błaszczykiem w składzie 3-1. Ta wygrana przedłuża nadzieje naszej drużyny na grę w play - off choć przy postawie Olimpii Unii Grudziądz, która " oddała " grając w rezerwowym składzie mecz Bytomiowi są to raczej nadzieje czysto  matematyczne. Świetne zawody we wtorek w Zielonej Górze rozegrał Chen Wexing. Austriak odniósł dwa jakże cenne zwycięstwa. Ale po kolei. Początek meczu nie poszedł po myśli naszej drużyny. Swój mecz przegrał dość gładko, bo 0:3 z Lucjanem Błaszczykiem Cazuo Matsumoto, który w ostatnich tygodniach nie znajduje się w optymalnej formie. Sygnał do odrabiania strat dał znakomicie dysponowany tego dnia Chen Wexing, który w czterech setach pokonał Miroslava Horejsiego. Ze swojego zadania wywiązał się również Konrad Kulpa. Pewna wygrana 3:0 z Kamilem Nalepą wyprowadziła naszą drużynę na prowadzenie 2:1.Lucjan Błaszczyk był rywalem Chen Wexinga w kolejnej potyczce. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się zwycięstwem Austriaka 3:2. Najwięcej emocji przysporzył piąty set wygrany przez gracza Energi 13:11.

Palmiarnia Zielona Góra – Energa Manekin Toruń   1:3

Lucjan Błaszczyk - Cazuo Matsumoto 3:0 (11:9, 11:6, 11:5)

Miroslav Horejsi - Chen Weixing 1:3 (2:11, 11:6, 7:11, 6:11)

Kamil Nalepa - Konrad Kulpa 0:3 (6:11, 10:12, 8:11)

Lucjan Błaszczyk - Chen Weixing 2:3 (7:11, 11:7, 5:11, 11:8, 11:13)