• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

DSC_0755.JPG

Trener Rafał Utylski oraz zawodnik Superligi Konrad Kulpa przygotowali zajęcia pokazowe dla uczniów zespołu szkół nr 8 w Toruniu. Odbyliśmy trzy lekcje dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Naszym celem jest zachęcanie wszystkich do uprawiania tenisa stołowego. Pokazanie korzyści płynących z zajmowania się sportem. Przedstawiliśmy tenis stołowy z innej perspektywy. Sport znany bardziej ze świetlicy, z koloni i betonowych stołów na placach zabaw pokazany został przez profesjonalistów. Uczniowie nie wyobrażali sobie że można takie "cuda" wyprawiać z rakietką i piłeczką.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z zasadami, technikami oraz sami mogli zmierzyć się z reprezentantem Polski Konradem Kulpą. Podczas przygotowanego show można było usłyszeć gromkie brawa. Szczególnie akcje w defensywie spodobały się widzom. Zawodnicy zagrali popularne "kółko" tzn podczas gry zamienili się stronami cały czas utrzymując piłkę na stole. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się "wyzwanie serwisowe", gdzie uczestnik miał za zadanie odebrać trzy serwisy od naszego mistrza. Wielkimi umiejętnościami wykazał się Pan Marek Kociuba odbierając trzy podania. Na koniec można było otrzymać autograf od Konrada Kulpy. Zaprosiliśmy wszystkich uczestników na otwarty turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się we czwartek 22.06.2017r o godzinie 15:00 przy ulicy Międzymurze 2.

Po skończonych zajęciach młodzież, nauczyciele oraz wychowawcy podziękowali KST Energa-Manekin Toruń za profesjonalnie przeprowadzone zajęcia.