• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

W sezonie 2021/2022 terminarz zakłada 16 pojedynczych turniejów z których na koniec zostaną odliczone 3 najsłabsze wyniki punktowe. Istotną zmianą w regulaminie jest dopuszczenie zawodników grających w 2 lidze, którzy nie występowali nigdy w wyższej lidze, lub ich ostatni występ w 1 lidze odbył się z przerwą 3 sezonów, natomiast w Superlidze 7 sezonów.

Istotną zmianą jest również przyspieszenie rozgrywania zawodów. Do godziny 19:00 trwają zapisy, natomiast o godzinie 19:15 rozpoczynamy pierwszą rundę gier.

W pierwszym turnieju (21.09.2021) wzięło udział 35 zawodników. Z pewnością można to uznać za świetny wynik biorąc pod uwagę, iż wielu zawodników zapowiadających regularne występy korzysta jeszcze z możliwości wypoczynku. Przed rozpoczęciem wtorkowych zmagań odbyło się uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród rzeczowych z rąk wiceprezesa Energi KTS Toruń – Jacka Maćkiewicza. Przypieczętowaniem ceremonii była sesja zdjęciowa nagrodzonych, a następnie wszystkich uczestników I turnieju cyklu Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup 2021/2022.

Jako że pierwszy turniej zaczynaliśmy bez rozstawienia, już pierwsze rundy przyniosły pojedynki faworytów. I tak w swoich pierwszych meczach stanęli naprzeciwko siebie Antoni Zgliński i Grzegorz Ziółkowski (wygrana Grzegorza). W kolejnej rundzie również doszło do arcyciekawych pojedynków. Pierwszy z nich stoczyli Tomasz Kurtyka z Damianem Marciniakiem (wygrana Damiana), następnie Paweł Gazda rywalizował z Mariuszem Prymulą (wygrana Mariusza), na stole nr 5 po świetnym meczu Rafał Glica musiał uznać wyższość Julii Łąckiej.

Mecze ćwierćfinałowe prezentowały się następująco:

Damian Marciniak – Grzegorz Ziółkowski (3:1)

Mariusz Prymula – Julia Łącka (3:1)

Piotr Milczarski – Gracjan Kęsik (1-3)

Maks Sawina – Remigiusz Breński (3:1)

W meczach półfinałowych Damian Marciniak pokonał 3:1 Mariusza Prymulę, a w takim samym stosunku setów Maks Sawina pozostawił w pokonanym polu Gracjana Kęsika. W finale byliśmy świadkami bardzo wyrównanej gry, która zakończyła się dopiero w piątym secie, na przewagi, w których to zarówno Damian jak i Maks mieli swoje piłki meczowe. Wygranym okazał się Damian Marciniak jednak wielkie słowa uznania należą się Maksowi, który robi regularne postępy! Miejsce 3. również po pięciosetowej batalii wywalczył Mariusz Prymula pokonując Remigiusza Breńskiego. Pozycja 5. po wygranej nad Gracjanem Kęsikiem dla Antka Zglińskiego, a miejsce 7. wywalczył Piotr Milczarski pokonując Kamila Patera, który będzie ostatnią osobą rozstawioną w kolejnym turnieju.

Już za dwa tygodnie 5.10.2021 odbędzie się drugi turniej cyklu Energa Manekin Toruń Cup 2021/22. Serdecznie zapraszamy na Słowackiego 114 do hali Olimpijczyk!!!

Klasyfikacja po I turnieju: