• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

We wtorek 5 października został rozegrany drugi turniej cyklu Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup 2021/22. W rozgrywkach udział wzięło 28 zawodników. Przypominamy, że w tym sezonie zapisy do turnieju odbywają się do godziny 19:00 (na miejscu zawodów lub telefonicznie), natomiast o godzinie 19:15 rozpoczynamy pierwszą rundę gier.

Absencja kilku czołowych zawodników pierwszego turnieju pozwoliła tenisistom z dalszych pozycji, na zajęcie miejsc w rozstawieniu. Swoje premierowe mecze w pierwszej rundzie zdołali pewnie wygrać faworyci. W drugiej natomiast zostało stoczonych kilka ciekawych pojedynków. W pierwszym z nich Damian Marciniak musiał uznać wyższość Kacpra Szurleja, Mariusz Prymula nie bez problemów pokonał Krzysztofa Fąfarę, Krzysztof Piotrowski w pokonanym polu pozostawił Kamila Patera. W meczu naszych młodych zawodników Piotr Łącki wygrał z finalistą poprzedniego turnieju Maksem Sawiną.

W ćwierćfinale Kacper Szurlej pokonał turniejowego debiutanta Piotra Bardona, Antek Zgliński wygrał z Remigiuszem Breńskim, Mariusz Prymula po walce okazał się lepszy od Krzysztofa Piotrowskiego a Robert Stolarski musiał uznać wyższość świetnie grającego tego dnia Piotrka Łąckiego

Mecze półfinałowe stały na wysokim i wyrównanym poziomie czego z pewnością nie odzwierciedlają końcowe wyniki. Zarówno w meczu Kacpra Szurleja z Antkiem Zglińskim jak i Mariusza Prymuli z Piotrem Łącki padły wyniki 3:0 (dla Kacpra oraz Mariusza). W finałowym starciu swoją świetną formę tego dnia potwierdził Kacper Szurlej ogrywając Mariusza Prymulę 3:1.

Miejsce trzecie zajął Antek Zgliński, czwarte Remigiusz Breński, na piątej pozycji znalazł się triumfator poprzedniego turnieju czyli Damian Marciniak, miejsce szóste dla Piotrka Łąckiego, siódme dla Roberta Stolarskiego, natomiast ósme miejsce wywalczył Piotr Bardon.

19 października kolejne zmagania w trzecim turnieju cyklu Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup 2021/22. Zapraszamy na godzinę 19:00 do hali Olimpijczyk przy Słowackiego 114!