• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

I liga mężczyzn
So 06 Mar 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń II - MORLINY Ostróda I
I liga mężczyzn
N 07 Mar 2021, godz. 15:00
ENERGA MANEKIN Toruń II - RLKTS OCHMAN Raszków
I liga mężczyzn
So 13 Mar 2021, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN Toruń II - ZKS Zielona Góra II

z20160214b.jpg

Ponad 200 zawodników, w tym czterech tenisistów stołowych KST ENERGA - MANEKIN TORUŃ (Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich i Kacper Makowski) będzie w tym roku otrzymywać stypendium sportowe od miasta.

9 lutego w Arenie Toruń odbyło się uroczyste wręczenie aktów przyznania stypendium na rok 2016. Z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego o wiceprzewodniczącego rady miasta Michała Jakubaszka odebrali je reprezentanci 29 toruńskich klubów i 24 dyscyplin w kategoriach: junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior. W budżecie miasta w 2016 r. Radni Miasta Torunia przeznaczyli na stypendia sportowe kwotę 3,6 mln zł.

- Mam nadzieję, że przyznawane dziś stypendia pomogą Państwu w skutecznym prowadzeniu własnych karier sportowych, a przez to wzmocnią sportowego ducha wśród wszystkich mieszkańców Torunia - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

W roku olimpijskim stypendia otrzyma w Toruniu 201 osób. W grach zespołowych na najwyższym poziomie rozgrywek przyznano 102 stypendia, natomiast w dyscyplinach indywidualnych i drużynowych 99 stypendiów. Wsparcie trafi do sportowców osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym oraz do zespołów ligowych prowadzących rozgrywki na najwyższym poziomie.

Laureatem stypendium sportowego miasta jest Mirosław Ziętarski - pierwszy torunianin z nominacją olimpijską na Igrzyska Olimpijskie „Rio 2016”.

Lista stypendystów miasta Torunia na 2016 rok:

Stypendyści indywidualni
Stypendyści w grach zespołowych

Warto podkreślić, że w 2015 roku toruńscy sportowcy zdobyli łącznie ok. 400 medali Mistrzostw Świata, Europy i Polski.