• ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
 • ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
  ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
 • ABDEL KADER SALIFOU
  ABDEL KADER SALIFOU
 • CHUANXI HAN
  CHUANXI HAN
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
N 15 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs 3S POLONIA BYTOM UWAGA !!! mecz odbędzie się na PGE NARODOWY WARSZAWA
Lotto Superliga
N 29 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW

IMG_9179.JPG

Rezerwy Energa KTS Toruń zapewniły sobie pierwsze miejsce w drugiej lidze województw: Kujawsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego. W dwóch ostatnich meczach drugiej ligi zwyciężyliśmy. Na wyjeździe Nową Wieś Lęborską 6:4.. W decydującym starciu z Pogonią Mogilno potrzebny był minimum remis do pierwszego miejsca w lidze. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i rozgromili przeciwnika 9:1. To osiągnięcie zapewniło awans do baraży o pierwszą ligę. Najprawdopodobniej zmierzymy się z zespołem Dasz Bór Karnieszewice gdzie występują w wychowankowie naszego klubu: Marcin Marchlewski oraz Michał Krzyżanowski. Skład uzupełniają Artur Daniel były Indywidualny Mistrz Polski (2009) oraz Marcin Czerniawski (były reprezentant Polski).

Wracają do meczy. W piątek wieczorem rozegraliśmy wyjazdowy pojedynek z Nową Wsią Lęborską. Pod nieobecność Rafała Utylskiego (wyjazd z zawodniczkami na Mistrzostwa Polski Juniorek do Krosna) szansę dostał Antoni Zgliński. Młody zawodnik - Mistrz Województwa Kadetów pokazał się z dobrej strony wygrywając jeden pojedynek indywidualny oraz grę deblową. Komplet punktów uzyskał Carlos Ishida, Bartłomiej Szymanek zdobył 1,5 punktu. Tomkowi Kurtyce dała się we znaki kontuzja pleców i zdobył tylko 0,5 punktu w deblu w parze z Antonim Zglińskim.

Przystępując do ostatniego meczu byliśmy na pozycji lidera mając tyle samo punktów w tabeli, co nasz rywal Pogoń Mogilno. Goście byli na fali w drugiej rundzie nie zaznali porażki. W drużynie Energa KTS Toruń świetne spotkanie zagrali Carlos Ishida, Rafał Utylski oraz Bartłomiej Szymanek zdobywając 2,5 punktu. Tomasz Kurtyka pomimo kontuzji zwyciężył z Mateuszem Woskowiczem. W ostatnim pojedynku Tomek musiał kreczować.

Gratulacje na koniec złożył Prezes Krzysztof Piotrowski. Była też okazja do symbolicznej lampki szampana po udanym sezonie w drugiej lidze.