• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

IMG_9179.JPG

Rezerwy Energa KTS Toruń zapewniły sobie pierwsze miejsce w drugiej lidze województw: Kujawsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego. W dwóch ostatnich meczach drugiej ligi zwyciężyliśmy. Na wyjeździe Nową Wieś Lęborską 6:4.. W decydującym starciu z Pogonią Mogilno potrzebny był minimum remis do pierwszego miejsca w lidze. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i rozgromili przeciwnika 9:1. To osiągnięcie zapewniło awans do baraży o pierwszą ligę. Najprawdopodobniej zmierzymy się z zespołem Dasz Bór Karnieszewice gdzie występują w wychowankowie naszego klubu: Marcin Marchlewski oraz Michał Krzyżanowski. Skład uzupełniają Artur Daniel były Indywidualny Mistrz Polski (2009) oraz Marcin Czerniawski (były reprezentant Polski).

Wracają do meczy. W piątek wieczorem rozegraliśmy wyjazdowy pojedynek z Nową Wsią Lęborską. Pod nieobecność Rafała Utylskiego (wyjazd z zawodniczkami na Mistrzostwa Polski Juniorek do Krosna) szansę dostał Antoni Zgliński. Młody zawodnik - Mistrz Województwa Kadetów pokazał się z dobrej strony wygrywając jeden pojedynek indywidualny oraz grę deblową. Komplet punktów uzyskał Carlos Ishida, Bartłomiej Szymanek zdobył 1,5 punktu. Tomkowi Kurtyce dała się we znaki kontuzja pleców i zdobył tylko 0,5 punktu w deblu w parze z Antonim Zglińskim.

Przystępując do ostatniego meczu byliśmy na pozycji lidera mając tyle samo punktów w tabeli, co nasz rywal Pogoń Mogilno. Goście byli na fali w drugiej rundzie nie zaznali porażki. W drużynie Energa KTS Toruń świetne spotkanie zagrali Carlos Ishida, Rafał Utylski oraz Bartłomiej Szymanek zdobywając 2,5 punktu. Tomasz Kurtyka pomimo kontuzji zwyciężył z Mateuszem Woskowiczem. W ostatnim pojedynku Tomek musiał kreczować.

Gratulacje na koniec złożył Prezes Krzysztof Piotrowski. Była też okazja do symbolicznej lampki szampana po udanym sezonie w drugiej lidze.