• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

plakat Grudziadz ZielonaPo dokładnie miesięcznej przerwie do rozgrywek Lotto Superligi wracają tenisiści stołowi Energi KTS. W ciągu trzech dni torunianie aż dwa razy zaprezentują się przed własnymi kibicami. Dla gospodarzy liczą się tylko dwa zwycięstwa i komplet punktów.

Ostatni mecz w Lotto Superlidze Energa KTS rozegrała 21 października. Torunianie pokonali wtedy wicemistrza Polski, Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, 3:2 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. O kolejne wygrane powinno być teoretycznie o wiele łatwiej. Rywalem drużyny prowadzonej przez Grzegorza Adamiaka będą dwa najsłabsze zespoły ligi polskiej. W środę 21 listopada do Torunia przyjedzie zespół ASTS Olimpii-Unii Grudziądz, a dwa dni później w hali przy ul. Bema zaprezentuje się ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Obie ekipy mocno odmłodziły swoje składy i jak na razie przegrywały wszystkie pojedynki, wystawiając w każdym ze spotkań krajowy zestaw zawodników.

Miejmy nadzieję, że w końcu będziemy wygrywać. Teoretycznie mamy teraz dwa mecze ze słabszymi przeciwnikami. Musimy być dobrej myśli – powiedział Krzysztof Piotrowski, prezes Energi KTS Toruń.

Faktem jest, że zarówno grudziądzanie jak i zielonogórzanie nie wygrali jeszcze żadnego meczu w tym sezonie i zajmują ostatnie miejsca w tabeli Lotto Superligi. Łatwiejszej okazji by zdobyć komplety punktów w tym sezonie może już nie być.

Dzięki wygranym w tych meczach poprawimy swoje miejsce w tabeli. Dwa zwycięstwa dadzą nam bezpieczną pozycję, by nie groził nam spadek, a może nawet byśmy mogli włączyć się do walki o coś więcej. Musimy jednak uważać na młodych zawodników, którzy będą grali bez presji – przestrzega Konrad Kulpa, zawodnik Energi KTS.

Torunianie solidnie przygotowywali się do obu pojedynków i wystąpią w najsilniejszym składzie. Do treningów w Toruniu powrócił już Han Chuanxi, który ostatnie tygodnie spędził w swoim kraju.

Dopiero co wróciłem z Chin, spędziłem tam trzy tygodnie. Trenowałem razem z drużyną chińskiej superligi Shandong Luneng. Dwa razy dziennie miałem okazję ćwiczyć z takimi zawodnikami jak Ma Long (Mistrz Olimpijski z Rio de Janeiro, dwukrotny indywidualny Mistrz Świata – przyp. red.) czy Shang Kun (były reprezentant Chin – przyp. red.) powiedział Han Chuanxi, tenisista drużyny toruńskiej.

W środę 21 listopada Energa KTS zmierzy się w Arenie Toruń z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz. Dwa dni później, w piątek, rywalem zespołu Grzegorza Adamiaka będzie drużyna z Zielonej Góry. Oba pojedynki rozpoczną się o godz. 18:00, wstęp darmowy. Zapraszamy do hali przy ul. Bema!