• Yuki Hirano
  Yuki Hirano
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • ENERGA MANEKIN Toruń - II Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - II Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

I liga
So 26 Paź 2019, godz. 16:00
ENERGA MANEKIN II TORUŃ vs IKTS BROŃ RADOM HALA MIĘDZYMURZE 2 TORUŃ
Lotto Superliga
Cz 07 Lis 2019, godz. 18:00
ENERGA MANEKIN TORUŃ vs OLIMPIA UNIA GRUDZIĄDZ - HALA ARENA TORUŃ ul. Bema 73/79

W Wałbrzychu odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Polski Żaków. Dwóch zawodników zapewniło sobie awans do turnieju głównego. Miłosz Rękas z racji limitu imiennego (najlepsza 32 zawodników w Polsce). Maks Sawina zwyciężył kwalifikacje wojewódzkie w Gniewkowie. W piątkowym turnieju eliminacyjnym wystartowała kolejna dwójka zawodników: Julian Korzus i Maciej Rękas. Maciej po wygraniu trzech pojedynków grupowych uzyskał bezpośredni awans do turnieju głównego. Julek zwyciężył dwa razy i doznał jednej porażki, dlatego o awansie do sobotnich zmagań zadecydowały repasaże. Ostatecznie Julian zwyciężył Rafała Marchewkę (Gryf Gdów) 3:0.

W sobotnim turnieju czekały naszą wspaniałą czwórkę wielkie emocje. Do najlepszej 32 w Polsce awansował Maciej Rękas zajmując 2 miejsce w swojej grupie (dwa zwycięstwa jedna porażka). Pozostali zawodnicy zwyciężyli tylko jeden raz doznając dwóch porażek i musieli zadowolić się turniejem pocieszenia.

Cieszy bardzo dobra postawa Julka Korzusa, który jest o prawie trzy lata młodszy od rywali. Mimo takiej różnicy wieku Julek wygrał dwa pojedynki podczas sobotniej rywalizacji. Maks Sawina nieznacznie przegrał w decydującym meczu o awans do najlepszej 32.

Ostateczne miejsca zawodników Energa KTS Toruń:

- 25-32 Maciej Rękas

- 33-40 Maks Sawina

- 33-40 Julian Korzus

- 41-48 Miłosz Rękas