• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

 HOF4287Na etapie najlepszej 16-stki Tomasz Kotowski zakończył rywalizację w grze pojedynczej w Mistrzostwach Europy do lat 21. W rywalizacji deblistów tenisista stołowy Energi KTSu awansował do ćwierćfinału.

Pierwsze dwa dni rywalizacji w Portugalii były bardzo udane dla zawodnika Energi KTSu. Tomasz Kotowski wygrał 6 meczów z rzędu, w tym pokonał turniejową jedynkę i pewnie awansował do najlepszej 16-tki. W pojedynku, którego stawką był awans do ćwierćfinału rywalem Polaka był Rosjanin Denis Ivonin. Po czterech setach był remis 2:2.

W piątym secie zawodnik z Rosji zmienił trochę taktykę. Zaczął odbierać serw rozrzucając piłkę po rogach i to sprawiło mi trochę problemów. W pierwszych setach zagrywał krótko i lepiej sobie z tym radziłem. Cały pojedynek przegrałem 2:4, ale w sumie jestem zadowolony ze swojej postawy - podsumował Tomasz Kotowski.

W grze deblowej Tomasz Kotowski wystąpił w parze z Aleksandrem Khaninem. Polsko-białoruski debel dotarł do ćwierćfinału.

W pierwszej rundzie spotkaliśmy się z polskim duetem Maciej Kubik, Samuel Kulczycki. Udało nam się wygrać 3:2, w decydującym secie 11:9. W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z włoską parą Antonio Amato, Daniele Pinto. Włosi rozegrali bardzo dobry pojedynek, przegraliśmy 1:3powiedział Tomasz Kotowski.

Awans do grona 16-tu najlepszych zawodników do lat 21 w Europie w singlu oraz występ w ćwierćfinale gry podwójnej, to zdecydowanie wyniki, które należy ocenić bardzo pozytywnie.

Generalnie jestem zadowolony z mojego występu w Portugalii. W singlu awansowałem do czołowej 16-tki. Pokonałem również turniejową jedynkę, Austriaka Andreasa Levenko, który nie wyszedł nawet z grupy. W sumie zagrałem 9 pojedynków, 7 wygrałem, w dwóch przypadkach rywale byli lepsi - ocenił "Kotek".

W rozgrywkach międzynarodowych turniej w Portugalii był dla Tomasz Kotowskiego ostatnim występem w kategorii do lat 21. Pożegnaniem z rozgrywkami młodzieżowymi będą Mistrzostwa Polski zaplanowane pod koniec marca w Krośnie.