• ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA KTS Toruń - nie tylko Superliga
 • ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
  ENERGA KTS Toruń - II Liga Kobiet
 • ABDEL KADER SALIFOU
  ABDEL KADER SALIFOU
 • CHUANXI HAN
  CHUANXI HAN
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
N 15 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs 3S POLONIA BYTOM UWAGA !!! mecz odbędzie się na PGE NARODOWY WARSZAWA
Lotto Superliga
N 29 Wrz 2019, godz. 16:00
ENERGA-MANEKIN TORUŃ vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW

Mistrzostwa Polski Młodzików odbywały się w Brzegu Dolnym. Energa KTS Toruń była reprezentowana w rozgrywkach drużynowych przez Maję Kurzawską i Zosię Jaworską. Dziewczęta osiągnęły 9 miejsce w zawodach. Indywidualnie Maja Kurzawska zwyciężyła, aż cztery rywalki wyżej sklasyfikowane w rankingu ogólnopolskim. Awans do czołowej 24 w Polsce jest najlepszym rezultatem Torunianki w tym sezonie.

W turnieju drużynowym Maja Kurzawska i Zosia Jaworska były rozstawione z dalekim numerem ale dzięki walce o każdą piłeczkę zwyciężyły drużynę z Grodziska Mazowieckiego 3:1. Duży wkład w zwycięstwo miała Maja Kurzawska pokonując dwie wyżej klasyfikowane rywalki. Do niespodzianki doszło również w deblu. Zmagania w rozgrywkach drużynowych dziewczęta zakończyły na dobrym 9 miejscu.

W zawodach indywidualnych Maja Kurzawska w pierwszej rundzie sprawiła nie lada niespodziankę pokonując Patrycję Frelich sklasyfikowaną o 27 miejsc wyżej. Mecz rozpoczął się od pewnej wygranej zawodniczki z Torunia do 2. W kolejnym secie była walka do ostatniej piłki, Maja zwyciężyła w końcówce do 9. W trzeciej potyczce torunianka postawiła kropkę nad i wygrywając do 4. O wejście do 16 Maja uległa późniejszej medalistce Mistrzostw Polski Zuzi Dąbrzał. W meczu o 17 miejsce Maja Kurzawska pokonała swoją koleżankę deblową Nataszę Korczak 3:1. Osiągnięte miejsce w zawodach jest najlepszym rezultatem torunianki w tym sezonie.

Niestety w turnieju deblowym zabrakło pewności w siebie i w pierwszej rundzie para Kurzawska/Korczak uległa Hadryś/Toborek 3:1.