• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Bardzo udanie nowy sezon rozpoczęli zawodnicy i zawodniczki Energi Manekina. Wszystkie drużyny toruńskiego klubu pewnie wygrały swoje inauguracyjne pojedynki. Zwycięstwa odnosiły I ligowe zespoły kobiet i mężczyzn oraz drużyna rywalizująca w Lotto Superlidze.

Toruńskie klub to ewenement na skalę kraju, jako jedyny w Polsce może pochwalić się aż trzema zespołami występującymi w rozgrywkach centralnych. W miniony weekend każda z tych drużyn od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w sezonie 2020/2021.

Pierwszoligowcy dają przykład

Jako pierwsi swój mecz rozegrali tenisiści stołowi Energi Manekina występujący w I lidze. W sobotę, w samo południe, torunianie zmierzyli się w hali „Olimpijczyk” z drużyną Pogoni Mogilno. Gospodarze pewnie pokonali rywali aż 8:2. Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący w zespole Energi Manekina Przemysław Walaszek, który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Bez porażki swoje mecze zakończyli również Bartosz Czerwiński oraz Michał Małachowski.

Punkty nastolatka

Wydarzeniem pojedynku był jednak debiut w I lidze niespełna 15-letniego Dawida Michny. Utalentowany nastolatek przegrał co prawda oba pojedynki singlowe ulegając po walce bardziej doświadczonym rywalom, ale jego odważna i ambitna postawa napawa wielkim optymizmem. Swój nieprzeciętny talent, młody zawodnik Energi Manekina, potwierdził w grze podwójnej, gdy wraz z Przemysławem Walaszkiem ograli parę deblową z Mogilna 3:0.

Panie również zwyciężają

Przykład ze swoich klubowych kolegów wzięły również I ligowe zawodniczki Energi Manekina. W swoim pierwszym meczu w tym sezonie toruniankom przyszło zmierzyć się na wyjeździe w Rawie Mazowieckiej. Torunianki także nie dały szans swoim rywalkom, wygrywając 8:2. W tym przypadku na szczególne wyróżnienie zasługuje 14-letnia Maja Kurzawska. W swoim debiucie w I lidze wychowanka Energi Manekina wygrała jeden pojedynek singlowy oraz deblowy. To dowód na to, że utalentowana zawodniczka czyni stałe postępy, a praca z dziećmi i młodzieżą stoi w toruńskim klubie na bardzo wysokim poziomie.

Polski skład górą

Jako ostatni swój pojedynek rozegrali zawodnicy Lotto Superligi. W niedzielę podopieczni Grzegorza Adamiaka zmierzyli się z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz. Ze względu na ograniczenia komunikacyjna wynikające z pandemii koronawirusa, oba zespoły wystąpiły w krajowych składach. Tercet Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Damian Węderlich nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem lokalnego rywala 3:0. To kolejny argument, że warto stawiać na własnych wychowanków. Torunianie debiutując w oficjalnym meczu ligowym w hali „Olimpijczyk” zaprezentowali się bardzo dobrze i pewnie wygrali derbowy pojedynek, kończąc zwycięstwem ten udany weekend.