• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Energa z Grupy ORLEN nadal będzie sponsorem tytularnym toruńskiego klubu tenisa stołowego. Będzie to już 9 rok z rzędu współpracy pomiędzy jedną z największych grup energetycznych w Polsce a drużyną występującą w rozgrywkach Lotto Superligi.

Historia toruńskiego klubu tenisa stołowego liczy już ponad 75 lat i od chwili powstania ściśle związana jest z pomorskim dostawcą energii elektrycznej. W początkowym okresie tenisiści mogli liczyć na wsparcie Zakładu Energetycznego Toruń. W obecnej postaci, czyli jako sponsor tytularny, Energa z Grupy ORLEN wspiera finansowo klub od 2012 roku. W tych latach zespół nie tylko awansował do Lotto Superligi, ale również reprezentował nasz kraj w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Mecenat Energi pozwolił na inwestowanie w rozwój wychowanków klubu.

 

Jakub Dyjas jako zawodnik Energi Manekina Toruń wystąpił na Igrzyskach Olimpijskichw Rio de Janeiro w 2016 roku, w parze z Konradem Kulpą zdobyli również złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów. Toruńscy zawodnicy wielokrotnie stawali też na podium Mistrzostw Polski zarówno w rozgrywkach młodzieżowych, jak i seniorskich (dwa złote medale oraz ostatnio brązowy pary deblowej Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski w Mistrzostwach Polski seniorów).

Historia naszej współpracy jest niezwykła. Energę Klub Tenisa Stołowego Toruń wspieramy od momentu powstania nie bez powodu. To silny klub tenisa stołowego z długą tradycją i wieloma sukcesamipodkreśla Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Toruński klub jest też bardzo mocno zaangażowany w szkolenie dzieci i młodzieży, co doskonale wpisuje się w naszą strategię sponsoringową. Grupa Energa przez swoje programy, w tym np. Drużyna Energii, także promuje zdrowy i aktywny tryb życia i zachęca do zainteresowania sportem od najmłodszych lat. Już wtedy bowiem rodzą się pierwsze pasje i nawyki pozostające z nami często na całe życie jak np. właśnie zamiłowanie do sportu dodaje Justyna Kruszewska.

Energa KTS Toruń to również jedyny klub w Polsce, który może poszczycić się zespołami na wszystkich szczeblach rozgrywek. Jednym z priorytetów działaczy oraz sztabu szkoleniowego Energi Manekina jest szkolenie młodych zawodniczek i zawodników. Liczna grupa dzieci i młodzieży rozwija swoją tenisową pasję pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Tylko w ubiegłym sezonie w pierwszej drużynie okazję do debiutu w Lotto Superlidze otrzymał zaledwie 15-letni Dawid Michna. Klub nie zapomina również o mastersach. Prężnie działa sekcja weteranów, którzy czerpią satysfakcję z rywalizacji i odbijania celuloidowej piłeczki, dbając o zdrowy, sportowy tryb życia poprawiający kondycję fizyczną oraz psychiczną. W zakończonym niedawno turnieju amatorów grało prawie 120 zawodników, którzy uczestniczyli w 16 edycjach Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup. Warto też podkreślić, że Krzysztof Piotrowski, prezes klubu, jest wzorem do naśladowania dla młodych podopiecznych. Regularnie z sukcesami uczestniczy w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski w kategorii weteranów.

Cieszymy się bardzo z przedłużenia umowy. Dziękujemy za zaufanie i wsparcie, które już od tylu lat otrzymujemy od firmy Energamówi Krzysztof Piotrowski, prezes Energi KTS Toruń. – Nasze sukcesy, zarówno zespołu występującego w Lotto Superlidze, jak również na niższych poziomach rozgrywek oraz indywidualne, w kategoriach seniorskich i młodzieżowych, nieodłącznie związane są z firmą Energa. W tak trudnych czasach jak pandemia, gdy wydatki na sport są ograniczane, doceniamy zaangażowanie pomorskiej grupy energetycznej. Pozwala nam to z optymizmem patrzeć przyszłość i, miejmy nadzieję, walczyć o jak najlepsze miejsca w nadchodzącym sezoniepodsumowuje Krzysztof Piotrowski.

 

Ubiegłoroczne rozgrywki Lotto Superligi drużyna Energi Manekina Toruń zakończyła na 7 miejscu w tabeli. Przez cały sezon, z powodu pandemii Covid-19, zespół prowadzony przez Grzegorza Adamiaka, musiał sobie radzić tylko w krajowym składzie, opierając swoją grę na wychowankach klubu. Torunianie byli o przysłowiowy włos od awansu do rundy play off, a finisz sezonu mieli imponujący, wygrywając aż sześć pojedynków z rzędu. W nadchodzącym sezonie w zespole Energi Manekina nadal będą występować: Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz Damian Węderlich, a trenerem pozostanie Grzegorz Adamiak. Sezon 2021/2022 torunianie zainaugurują 3 września (piątek) pojedynkiem w hali "Olimpijczyka” z 3S Polonią Bytom. Zapraszamy!