• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Po przerwie związanej z koronawirusowymi obostrzeniami w końcu mogliśmy wrócić do stołów! Mimo pewnych ograniczeń IX turniej cyklu Energa Manekin Toruń Cup mógł dojść do skutku. We wtorkowy wieczór „Olimpijczyk” gościł 37 zawodników w tym dwóch debiutantów. Dzięki temu w naszym turnieju sklasyfikowanych jest już 105 uczestników.

Pod nieobecność kilku zawodników z czołowej ósemki szansę wejścia do czołówki otrzymali inni. Zawody były rozgrywane płynnie, dzięki czemu bardzo szybko zostały wyłonione pary ćwierćfinałowe:

Szurlej – Banach (3:0)

Zgliński A. – Słomski (0:3)

Prymula – Marciniak (3:0)

Perzchała – Ziółkowski (0:3)

Jak widać ćwierćfinały były dość jednostronnymi pojedynkami. W pierwszym półfinale Kacper Szurlej zmierzył się z Bartoszem Słomskim. Ten pojedynek zakończył się zwycięstwem Kacpra 3:0. Natomiast w drugim półfinale doszło do arcyciekawego pojedynku świetnie grającego Mariusza Prymuli z faworytem całego cyklu Grzegorzem Ziółkowskim. Mariusz sprawił tego dnia małą niespodziankę i pokonał Grzegorza 3:1.

W finale Kacper mimo usilnych prób walki z Mariuszem, był w stanie „urwać” tylko jednego seta. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Trzeba przyznać, że to był dzień Mariusza Prymuli i w pełni zasłużony triumf w IX turnieju cyklu Energa Manekin Toruń Cup.

Miejsce trzecie po zaciętym boju zajął Antoni Zgliński pokonując 3:2 Grzegorza Ziółkowskiego. Dla Antka, który na dobre zadomowił się w czołowej ósemce było to pierwsze podium, a co ważniejsze zdobyte po świetnej grze!

Piąte miejsce dla Roberta Różyńskiego, szóste dla Bartosza Słomskiego. Siódme miejsce wywalczył debiutujący w naszym turnieju Paweł Gazda, który z pewnością może być zadowolony ze swojej gry. Ostatnie miejsce premiujące rozstawieniem w kolejnym turnieju zajął Maks Sawina. który z turnieju na turniej coraz bardziej dobija się do czołówki!

W klasyfikacji generalnej prowadzi Prymula, przed Piotrowskim oraz Różyńskim. To z pewnością może ulec zmianie już po X turnieju cyklu, po którym zostaną odjęte 3 najsłabsze wyniki.

Z tego miejsca zapraszamy na kolejne emocje w X turnieju cyklu Energa Manekin Toruń Cup już 2 marca!!!