• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

Drugiego marca odbył się dziesiąty turniej z cyklu Energa Manekin Toruń Cup. Emocji nie brakowało, a do grona uczestników dołączył debiutujący Dariusz Ciechowski będący 106 osobą sklasyfikowaną w ogólnej tabeli!

Już w pierwszej rundzie doszło do ciekawych pojedynków. Damian Marciniak zmierzył się z Robertem Różyńskim wychodząc z tego pojedynku zwycięsko. Natomiast w innym meczu pierwszej rundy pomiędzy Mają Kurzawską a Krzysztofem Piotrowskim odnotowaliśmy sensacyjne zwycięstwo świetnie grającej tego dnia młodej adeptki Energi Manekina Toruń.

W drugiej rundzie byliśmy świadkami kolejnego szlagieru, a w rolach głównych wystąpił Kacper Szurlej naprzeciw którego stanął Remigiusz Breński. Po zaciętym, pięciosetowym boju i na przewagi w decydującym secie, ze zwycięstwa mógł się cieszyć Kacper Szurlej.

Po rozegraniu dwóch rund wyłoniły się następujące pary ćwierćfinałowe:

Prymula – Snarski (3:0)

Marciniak – Ziółkowski (1:3)

Zgliński A. – Gazda (0:3)

Banach – Szurlej (0:3)

Pierwszy mecz półfinałowy został rozegrany pomiędzy Mariuszem Prymulą a Grzegorzem Ziółkowskim (zwycięstwo Grzegorza). Natomiast drugi pomiędzy Pawłem Gazdą a Kacprem Szurlejem (zwycięstwo Kacpra). W finale mogliśmy więc obserwować kolejny pojedynek Ziołkowskiego z Szurlejem, który po dostarczeniu ogromnej dawki emocji i gry na świetnym poziomie rozstrzygnął na swoją korzyść popularny „Ziółek”.

W meczu o trzecie miejsce Mariusz Prymula pokonał 3:1 Filipa Banacha. Piąte miejsce po pięciosetowym pojedynku z Damianem Marciniakiem zgarnął Paweł Gazda. Siódme - Remigiusz Breński, a do czołowej ósemki i rozstawienia w kolejnym turnieju wdarł się jeszcze Kamil Pater.

Klasyfikacja X turnieju oraz generalna z odjęciem trzech najsłabszych występów już jest. Do końca pozostało jeszcze sześć turniejów cyklu Energa Manekin Toruń Cup. Zapraszamy już w najbliższy wtorek 16 marca (zapisy od godziny 19:00).