• ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń Superliga
 • Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Damian Węderlich
  Damian Węderlich
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

Lotto Superliga
Pt 16 Gru 2022, godz. 18:00
Oxynet Jarosław - Energa Manekin Toruń
Lotto Superliga
N 18 Gru 2022, godz. 16:00
Energa Manekin Toruń - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Lotto Superliga
Wt 20 Gru 2022, godz. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom - Energa Manekin Toruń

W miniony wtorek rozegraliśmy XVI – ostatni turniej cyklu Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup! W rywalizacji wzięło udział 37 zawodników, natomiast w klasyfikacji generalnej gościliśmy aż 119 zawodników!

Już w pierwszym pojedynku pierwszej rundy doszło do sporej niespodzianki i zwycięzca dwóch poprzednich turniejów czyli Damian Marciniak został pokonany przez Maję Kurzawską, która tego dnia zagrała świetny turniej. W rundzie drugiej faworyci pewnie wygrali swoje pojedynki, a ćwierćfinały prezentowały się następująco:

Kurzawska – Piotrowski (Piotrowski)

Różyński – Gazda (Gazda)

Sawina – Dzioba (Sawina)

Breński – Ziółkowski (Ziółkowski)

W pierwszej grze półfinałowej doszło do pojedynku Krzysztofa Piotrowskiego z Pawłem Gazdą. Mimo ambitnej walki Pawła, Krzysztof pewnie wszedł do finału turnieju. W drugim półfinale pojawił się ambitny Maks Sawina z nadzieją pokonania Grzegorza Ziółkowskiego. Ta sztuka się jednak nie udała i Grzegorz awansował do swojego dziewiątego finału w tym sezonie!

W finale Krzysztof Piotrowski zmierzył się z Grzegorzem Ziółkowskim. Początek pojedynku był bardzo wyrównany i stan meczu po dwóch setach pokazywał wynik 1:1. Dwa kolejne sety przyniosły rozstrzygnięcie a zwycięstwo w XVI turnieju Energa Manekin Cup odniósł Krzysztof Piotrowski!

Mecz o 3 miejsce po zaciętym pojedynku wygrał Remigiusz Breński, który w pokonanym polu zostawił Maksa Sawinę. Maks rozegrał swój kolejny świetny turniej i jest to z pewnością doskonały prognostyk przed kolejnym sezonem. 5 miejsce przypadło Pawłowi Gaździe, dobry wynik i 6 miejsca wywalczyła Maja Kurzawska. Na pozycji 7 uplasował się Robert Różyński zostawiając pokonanego Pawła Zduńczuka na miejscu 8.

Cykl turniejów Energa Manekin Toruń Cup dobiegł końca. Losy podium w klasyfikacji generalnej ważyły się do ostatnich gier, co z pewnością dodawało smaczku rywalizacji

W pierwszej trójce znaleźli się kolejno – Grzegorz Ziółkowski, Mariusz Prymula oraz Remigiusz Breński – Gratulacje!

Cały turniej przyciągnął dużą liczbę – 119 zawodników. Poziom był wysoki, a na podium na przestrzeni wszystkich turniejów plasowało się dziewięciu zawodników.

Tym miłym akcentem żegnamy ten przedziwny sezon. Nagrody wywalczone w tym sezonie zostaną rozdane na inaugurację kolejnego cyklu Energa Manekin Toruń Cup.