Wspierają Nas

  • Miasto Toruń
  • Energa
  • Manekin
  • Kujawsko-pomorskie
  • Barki na wiśle
  • Butterfly
  • Enet
  • Eko goods
  • Dom Pizzy i Tapas
  • Stary rynek 25 apartamenty

{gallery}174{/gallery}

W najbliższy piątek (9 września) tenisiści stołowi Energi Manekina zainaugurują rozgrywki Lotto Superligi. Na otwarcie sezonu torunianie podejmą w hali „Olimpijczyka” zespół Fibrain AZS Politechniki Rzeszów. Początek meczu o godz. 18:00, a wstęp na zawody jest bezpłatny.

Po przerwie wakacyjnej do rywalizacji ligowej wracają tenisiści stołowi Lotto Superligi. W piątek kibice w Toruniu, po raz pierwszy w nowym sezonie, będą mieli okazją dopingować swoich ulubieńców. Zdobywcy Drużynowego Pucharu Polski podejmą w hali „Olimpijczyka” zespół z Rzeszowa. O ile w przypadku gospodarzy trzon zespołu nie uległ zmianie, to do prawdziwej rewolucji kadrowej doszło w składzie „Akademików” z Podkarpacia. Odeszli doświadczeni, krajowi liderzy, a w ich miejsce szansę pokazania się w najwyższej klasie rozgrywkowej otrzymali młodzi zawodnicy.

- Myślę, że jesteśmy faworytamipowiedział Konrad Kulpa, kapitan Energi Manekin Toruń. - W zespole z Rzeszowa grają młodzi zawodnicy, którzy dopiero wdrażają się w Lotto Superlidze i z pewnością nie mają nic do stracenia, będą chcieli pokazać się i wygrać. Postaramy się jednak zrobić wszystko, żeby zwyciężyć za trzy punkty i dobrze rozpocząć sezonpodsumował Konrad Kulpa.

Liderem zespołu wydaje się być 19-letni Szymon Kolasa, ubiegłoroczny drużynowy mistrz Europy juniorów. Jedyny zagraniczny zawodnik zespołu z Rzeszowa to Ukrainiec Andrij Grebeniuk, który również ma zaledwie 19 lat. Zdaniem wielu ekspertów, tak drastyczne odmłodzenie zespołu stawia Fibrain AZS Politechnikę w roli głównego kandydata do spadku z Lotto Superligi, zwłaszcza, że w tym sezonie aż 4 drużyny pożegnają się z rozgrywkami.

- Drużyna z Rzeszowa postawiła w tym roku na młodych zawodników, którzy prezentują dobry poziom, więc musimy być skoncentrowani i dać z siebie 100 % - podkreślił Tomasz Kotowski, tenisista zespołu toruńskiego.

Energa Manekin nie zamierza lekceważyć teoretycznie słabszego rywala i zagra w najsilniejszym składzie. Już od kilku dni w Toruniu trenuje Yuki Matsuyama. 24-letni Japończyk aktualnie jest 409. zawodnikiem w klasyfikacji ITTF, ale w 2018 roku był na 97. pozycji. Była to najwyższa lokata w jego karierze. Do dyspozycji trenera Grzegorza Adamiaka będzie też trójka wychowanków klubu z Torunia czyli Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski oraz od tego roku trenujący w Grodzisku Mazowieckim, Damian Węderlich. O tym, kto z nich zagra w piątek, zadecyduje aktualna forma prezentowana na treningach. Zawodnik, który obejrzy pierwszy mecz z ławki rezerwowych, być może na swoją szansę nie będzie musiał długo czekać. Już w niedzielę Energę Manekina czeka derbowy pojedynek w Grudziądzu.

- Jeśli chodzi o Grudziądz to myślę, że dużo zależy od składu w jakim wystąpią, mają do dyspozycji zawodnika z Turcji oraz tenisistów z Azji, więc ciężko przewidzieć, kto będzie grał u nich na pozycji lidera. Liczmy jednak na komplet punktów po dwóch kolejkach Lotto Superligiprzyznał Damian Węderlich, zawodnik Energi Manekina Toruń.

Zapraszamy wszystkich kibiców w piątek do hali „Olimpijczyka” przy ul. Słowackiego 114. Początek meczu o godz. 18:00, a wstęp na zawody jest bezpłatny.