• Konrad Kulpa
  Konrad Kulpa
 • Tomasz Kotowski
  Tomasz Kotowski
 • Shoga Tahara
  Shoga Tahara
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Kobiet
 • ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
  ENERGA MANEKIN Toruń - I Liga Mężczyzn
 • ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga
  ENERGA MANEKIN Toruń - nie tylko Superliga

Najbliższe spotkania

I liga mężczyzn
So 07 Paź 2023, godz. 16:00
1 liga mężczyzn Energa Morliny Ostróda - Energa Manekin Toruń
I liga kobiet
So 07 Paź 2023, godz. 16:00
1 liga kobiet Energa Manekin Toruń - ZKS Zielona Góra
I liga mężczyzn
So 14 Paź 2023, godz. 16:00
1 liga mężczyzn Energa Manekin Toruń - KS Darz Bór Karnieszewice

Cztery zwycięstwa i dziewięć porażek to bilans Energi Manekin Toruń na koniec 2022 roku w LOTTO Superlidze. Podopiecznym trenera Grzegorza Adamiaka daje to obecnie dziewiątą pozycję w ligowej tabeli. 

W ostatnich trzech spotkania obecnego roku Energa Manekin doznała trzech porażek. Na wyjazdach zespół z województwa kujawsko-pomorskiego uległ w stosunku 2:3 Oxynetowi Jarosław oraz Petralanie TTS Polonii Bytom, natomiast we własnej hali przegrał 1:3 z Global Pharmą Orlicz 1924 Suchedniów.

W tych spotkaniach najskuteczniejszym zawodnikiem był Yuki Matsuyama. 24-letni Japończyk wygrał z Alanem Kulczyckim, Piotrem Cyrnkiem i Jakubem Perkiem, a przegrał z Amirrezą Abbasim oraz Patrykiem Chojnowskim. Bilans 2-2 w ostatnich dniach zanotował także Tomasz Kotowski. "Kotek" wygrał z Abbasim oraz Wang Lichenem, natomiast w spotkaniu z Suchedniowem musiał uznać wyższość Roberta Florasa i Daniela Bąka.

Energa Manekin Toruń jak dotąd pokonala czterech rywali. Była to Politechnika Rzeszów, Akademia Zamojska Zamość, Olimpia-Unia Grudziądz oraz Villa Verde Olesno. Zespół z Grodu Kopernika rozegrał już wszystkie mecze w pierwszej rundzie. W styczniu ostatnie rozstrzygnięcia, które ułożą tabelę na półmetku LOTTO Superligi.